• ČERSTVÉ HLAVIČKY

Vážení rodičia!

Naša škola sa prihlásila do projektu ČERSTVÉ HLAVIČKY. Je to projekt v oblasti zdravej výživy. V projekte sú vyberané školy na základe hlasovania. Víťazná škola s najväčším počtom hlasov bude mať pravidelný prísun čerstvého ovocia alebo zeleniny počas celého nasledujúceho školského roka z predajne Kaufland. Hlasovanie verejnosti prebieha od 25.4. do 29.5.2024 na stránke „Čerstvé hlavičky.“ Hlas môžete dať raz za deň. Priebežné poradie škôl bude možné sledovať na stránke www.cerstvehlavicky.sk. Výsledky hlasovania budú zverejnené 31.5.2024.

• Letný denný tábor

Vážení rodičia,

našu školu oslovila nezisková organizácia Veselá veda s cieľom otvoriť pre deti z 1. – 4. ročníka tábor zábavných “vedeckých” pokusov.

Poslaním Veselej vedy je rozvoj detí, ich prirodzenej zvedavosti a talentov prostredníctvom podpory záujmu o skúmanie prírody a jej zákonitostí. Deti vďaka vlastnej skúsenosti s objavovaním sveta prírodných vied získávajú pozitívny postoj k svetu vedy, výskumu a k technickým odborom. Veselá veda pôsobí od roku 2011 v mnohých mestách po celej Českej a Slovenskej republike, organizuje krúžky, projektové dni a prímestské tábory.

• Deň narcisov 2024

Vážení rodičia, milí žiaci,

dňa 18.4. (štvrtok) sa naša škola zapojí do zbierky ku Dňu narcisov. Narcis môžete získať v areáli školy a v jej okolí u žiakov a žiačok za dobrovoľný príspevok.

Od 14.4. do 21. 4. môžete prispieť aj prostredníctvom:

• SMS na 848 (hodnota SMS je 3 € v sieťach všetkých
      • Počítačový krúžok " PROGRAMKO"

dávame vám do ponuka krúžok programovania pre žiakov 1. a 2.stupňa. Ak máte záujem, treba sa prihlásiť na danú mailovú adresu alebo telefónne číslo. Ide o plne hradený krúžok rodičmi.

Programko s.r.o. – vzdelávanie v oblasti IT, Kvačalova 992/11, 82108 Bratislava | www.programko.sk |info@programko.sk, kozusko@programko.sk  0917394051, https//forms.gle/eivd4zGXXw16WcHdA

Účastníci kurzu- žiaci 1.stupňa sa napríklad naučia naprogramovať jednoduché hry alebo animácie.

● Zoznámenie s prostredím, prvá úloha – kreslenie perom

● Komunikácia medzi postavami/objektmi pomocou Správ

● Podmienky, ich využitie v Scratchi a programovaní celkovo

● Premenné, na čo si potrebujeme pamätať hodnoty

● Súradnicová sústava, ako nám funguje v Scratchi

● Využitie doteraz naučených znalostí pre vytvorenie našej prvej mini hry

● Grafické efekty, ako vieme upravovať vzhľad postáv v Scratchi

● Prepínanie scén, vytváranie viac úrovňových hier

● Časovač, úprava obtiažnosti v hrách

● Vytváranie vlastných blokov príkazov pre zjednodušenie práce

Účastníci kurzu- žiaci 2.stupňa sa napríklad naučia naprogramovať jednoduché hry alebo dokonca vlastnú základnú matematickú kalkulačku.

• Inštalácia python, spustenie prvého programu

• Základné dátové typy

• Základné funkcie a ich parametre

• For cyklus